Fabryka Styropianu STYROPAK

Jesteśmy jednym z najprężniej działających wytwórców styropianu dla budownictwa w Polsce Północnej. Oferujemy nowoczesne materiały budowlane i izolacyjne na najwyższym światowym poziomie, który został osiągnięty dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz stałej kontroli jakości.

Fabryka Styropianu STYROPAK Sp. z o.o. powstała w grudniu 2001 roku w Gdańsku z przekształcenia Fabryki Materiałów Budowlanych, Izolacyjnych i Opakowań “Styropak” s.c. założonej w 1994 roku.

Firma STYROPAK jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 50 000 m2 położonej w Gdańsku i zabudowanej obiektami biurowymi, halami produkcyjnymi i magazynami o łącznej powierzchni 6000 m2. Dogodna lokalizacja przy głównych arteriach komunikacyjnych Trójmiasta ułatwia transport zarówno do centrum jak i poza obręb miasta. Bliskie sąsiedztwo portów morskich oraz duże powierzchnie magazynowe są naszym kolejnym atutem.

Posiadane przez nas certyfikaty ITB od 1995 roku, zgodne z obowiązującymi wówczas normami, potwierdziły zawsze dobrą jakość naszych produktów. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej oraz naszym eksportem, wyznacznikiem jakości stała się norma europejska PN-EN 13163:2004. Audyty notyfikowanych laboratoriów (ITB) potwierdziły i uprawniły nas do stosowania znaku jakości Unii Europejskiej CE. Prowadzenie Zakładowej Kontroli Produkcji oraz bieżące badania przeprowadzane w naszym laboratorium gwarantują powtarzalną najwyższą jakość wyrobów.

Działamy aktywnie nie tylko na rynku polskim, jakość naszych usług została doceniona również przez Klientów ze Szwecji, Norwegii, Danii oraz Rosji. Jesteśmy również Członkiem wspierającym Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu.

Każdy Klient może liczyć na pomoc i profesjonalną poradę w sprawach technologii budowlanej. Otrzymacie Państwo fachową informację o najlepszych sposobach izolacji budynku, jak również o wyborze właściwego materiału i sposobu montażu. Oferujemy również własny wyspecjalizowany transport, który zapewnia niezawodność i bezwzględną punktualność dostaw.

Proces produkcyjny w Fabryce Styropianu STYROPAK Sp. z o.o. obejmuje wytwarzanie płyt i kształtek styropianowych na dwa podstawowe sposoby. Pierwszym z nich jest wytwarzanie dużych bloków styropianowych, a następnie cięcie ich na płyty o odpowiedniej grubości, bądź cięcie na ploterze do kształtek. Druga z metod z zastosowaniem automatów – wtryskarek, polega na stosowaniu form do spieniania w kształcie końcowego wyrobu.

Asortyment produkcji naszej fabryki obejmuje następujące grupy produktów:

  • Styropiany dla budownictwa (standardowe oraz specjalistyczne),
  • Opakowania (pudełka, narożniki, chipsy i niestandardowe opakowania)
  • Cięcie w styropianie (profile elewacyjne, gzymsy, kształtki)
  • Inne wyroby, jak bloczki styropianowe STYRO-DOM, STYROPAPA,
  • jesteśmy również dystrybutorem takich produktów jak XPS(polistyren ekstrudowany) i AEROŻEL.